FREE Click & Collect in as little as 15 minutes
Skip to content Skip to navigation menu
  • Ideas & Advice
  • Store Locator
  • Basket
    0
Basket
0
Filter by
7 products
Sort by
Relevance
British Gypsum Thistle Multi Finish Plaster - 25kg
 
 
£11.25
£0.45 per KG

Excluding delivery

British Gypsum Thistle Bonding Coat Plaster - 25kg
 
 
£15.80
£0.63 per KG

Excluding delivery

British Gypsum Thistle Hardwall Plaster - 25kg
 
 
£17
£0.68 per KG

Excluding delivery

British Gypsum Thistle One Coat Plaster - 12.5kg
 
 
£19
£1.52 per KG

Excluding delivery

British Gypsum Thistle Finishing Plaster - 12.5kg
 
 
£14
£1.12 per KG

Excluding delivery

British Gypsum Thistle Bonding 60 Coat Plaster - 25kg
 
 
£23
£0.92 per KG

Excluding delivery

British Gypsum Thistle Undercoat Plaster - 12.5kg
 
 
£14
£1.12 per KG

Excluding delivery

Similar products

Wickes Galvanised Steel Anglebead - 3m
This Galvanised Steel Angle Bead provides a true, straight corner. Expanded Mesh wing provides a key, and helps protect and reinforce plaster where it is most vulnerable. The galvanised coating enhances the longevity of the anglebead by providing excellent corrosion ...Read more
Knauf Pro Roll Light Plaster - 12.5kg
The Knauf ProRoll Light is a roller applied finishing plaster used as a finish on either ProRoll max or plasterboard. Use a medium pile roller to simply roll the plaster on to the wall and simply smooth over with a ...Read more
Febond Blue Grit - 10L
The Febond Blue Grit is a high performance, plasterers grip coat bonding agent specifically designed to provide an improved key to smooth surfaces. Containing a fine aggregate, it provides a mechanical key to backgrounds such as plaster, concrete, painted surfaces, ...Read more
Wickes Mini Mesh Anglebead - 2.4m - Pack
The Wickes Thin Coat Anglebead is suitable for skim coat plastering on either plasterboard or smooth block.Expanded metal wings provides a key, and helps protect and reinforce plaster where it is most vulnerable. Suitable for internal use only.Read more